Aktualności

Standard Post with Gallery

Kompania Domowa nominowana w 13. edycji Plebiscytu „Stołecznej”

Gazeta Wyborcza, w tym roku już po raz 13., ogłosiła plebiscyt na bohatera i antybohatera Warszawy za miniony 2019 rok. Na liście nominowanych znalazła się Kompania Domowa, która zasłużyła się miastu akcją przesadzenia 60-letnigo dębu na warszawskim Tarchominie.

Stołek Roku to nagroda przyznawana przez dziennikarzy i czytelników „Stołecznej” Gazety Wyborczej dla osoby lub wydarzenia, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta. Wśród sześciu nominowanych do nagrody znalazła się wyjątkowa inicjatywa Kompanii Domowej – przesadzanie 60-letniego dębu na Tarchominie, które miało miejsce w kwietniu 2019 roku. W przesadzaniu 15 metrowego drzewa brała udział specjalistyczna firma ogrodnicza, która odkopała korzenie ponad 60-letniego dębu u zbiegu ul. Myśliborskiej i Światowida. Następnie 200-tonowy dźwig podniósł zawinięte w siatkę, wraz z ogromną misą ziemi, drzewo i przesadził je kilkadziesiąt metrów dalej.

Więcej na temat akcji przesadzania drzewa możesz przeczytać w naszym biurze prasowym: http://media.triplepr.pl/55799-warszawa-przeprowadzka-drzewa-kolidujacego-z-nowa-inwestycja-mieszkaniowa