Aktualności

Standard Post with Gallery

Jesteśmy raczej manufakturą niż fabryką mieszkań

Tworzenie osiedli - minimiast funkcjonujących samodzielnie i poszerzanie granic Warszawy staje się normą. Jest to uwarunkowane wysokością cen gruntów, które stale rosną. Jak Kompania Domowa radzi sobie z tą sytuacją? Czy lokalizacje w centrum tracą na znaczeniu? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań znajdą Państwo w wywiadzie z Bogdanem Żołnierzakiem, prezesem Kompanii Domowej, opublikowanym na łamach dziennika Rzeczpospolita.

Standard Post with Gallery

Kompania Domowa partnerem niezwykłego albumu „Mazowieckie. Polska – 100 lat Niepodległości”

Wyjątkowy album „Mazowieckie. Polska – 100 lat Niepodległości” powstał na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na jego łamach podjęta została próba pokazania stu lat Niepodległej, zaczynając od pamiętnych dni 1918 roku, aż po współczesność. To pasjonująca wędrówka przez stulecie i polskie regiony. Na fotografiach zaprezentowane zostały zarówno wspaniale odrestaurowane zabytki, jak i inwestycje kształtujące współczesny wizerunek kraju.

Standard Post with Gallery

„Przeprowadzka drzewa” kolidującego z nową inwestycją mieszkaniową

W naszych realizacjach zawsze staramy się myśleć, projektować i działać ekologicznie. Zieleń w części wspólnej, stacje dla rowerów to elementy obowiązkowe w oddanych już obiektach. A co robimy, jeśli w nowych inwestycjach zieleń może okazać się… „kłopotliwa”? Przesadzamy! Ponad 15 metrowy dąb szypułkowy o obwodzie bliskim 205 cm kolidował z realizowaną obecnie przez Kompanię Domową nową inwestycją mieszkaniową u zbiegu ul. Myśliborskiej oraz Światowida na warszawskim Tarchominie. Z końcem marca drzewo zostało przesadzone, w celu uniknięcia jego wycinki.

Standard Post with Gallery

„Budujemy Biały Dom” – uroczyste wbicie łopaty za nami!

Realizujemy kolejną inwestycję. W sercu Tarchomina, przy ulicy Światowida, powstanie przełomowy projekt mieszkaniowy w tej dzielnicy. Zgodnie z przyjętym w 2012 roku miejscowym planem zagospodarowania, Biały Dom będzie najwyższym – 15 piętrowym budynkiem w okolicy, zapewniającym widok na Wisłę oraz panoramę miasta. Takie przedsięwzięcia należy świętować! 9 marca nastąpiło uroczyste „wbicie łopaty”.